Dil Eğitimi

Dil

Ülkemizde İngilizce eğitim veren birçok kuruluş bulunmaktadır, fakat bir dili en iyi şekilde öğrenmek için o dilin konuşulduğu ülkede bulunmak en faydalı olanıdır. Yurtdışında dil eğitimi görmenin en büyük avantajı ders dışında günlük hayatınızda da o dili kullanarak dilinizi geliştirme fırsatı yakalamanızdır. Günümüzde yabancı dilin önemi her geçen gün artmaktadır bu yüzden yeni bir dil öğrenmenin en hızlı ve etkili olanı o dilin konuşulduğu topraklarda yaşayarak öğrenmektir. Bu size yeni bir dili en iyi şekilde öğrenmenin yanı sıra kültürel anlamda fayda sağlayarak, kendinizi geliştirmeniz açısında büyük bir artı katacaktır. Educa İstanbul Eğitim Danışmanlığı olarak istekleriniz ve bütçeniz doğrultusunda dil eğitiminiz için hizmet vermekteyiz.

Üniversite

Üniversite

Türkiye’de hala tam oturmuş bir eğitim sisteminin bulunmaması ve bunun üzerine her geçen gün değişen sınav sistemleri üniversite eğitiminizi kalite ve iyi bir şekilde almanızı zorlaştırmaktadır. Sınavlara hazırlık süreci, üniversite eğitiminin uzun sürmesi ve yabancı dil açısında yetersiz kalması yerine sınavsız bir şekilde üniversite eğitiminin daha az sürdüğü ve yabancı dili çok iyi bir şekilde öğrenebileceğiniz yurtdışında üniversite eğitimi sizi zaman tasarrufunun yanında daha etkili bir eğitim sunmaktadır. Yurtdışında istediğiniz bölümü istediğiniz ülkede okuyarak hayallerinize giden yolda Educa İstanbul Eğitim Danışmanlığı ailesi olarak tüm eğitim sürecinde hizmet vermekteyiz.

Sertifika Programları

Sertifika

Sertifika programları iş hayatına atılmadan önce eğitim aldığınız bölüm hakkında kendiniz geliştirmenize yardımcı olacak bir eğitim programıdır. Üniversite eğitimini tamamlayan yüksek lisans eğitimi için gerekli bütçe ve zamanı olmayan öğrenciler için oldukça avantajlı bir eğitim seçeneğidir. Katıldığınız sertifika programları ile mesleki eğitiminin yanı sıra yabancı dilinizi de geliştirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Sertifika Programlarının Avantajları; Eğitim süresi master programları kadar uzun değildir, daha pratik bilgiler verilmektedir, Master programlarından daha düşük dil seviyesi ile kabul edilebilir, Güncel bilgiler alarak sektör hakkında kendinizi geliştirebilirsiniz.

Yüksek Lisans

Yüksek

Günümüzde yaygınlaşan yüksek lisans programı ile başta Amerika, İngiltere ve Kanada olmak üzere hemen hemen her ülkede eğitim alabilmeniz mümkündür. Eğitim almak istediğiniz bölüme göre ülke seçimi yapmanız daha uygun olacaktır. Yurt dışında yüksek lisans yaptığınız süre zarfında part-time çalışma hakkına ve sonrasında 1 yıl staj/çalışma hakkına sahip olunabilmektedir. Yurtdışında yüksek lisans eğitimi alabilmek için Türkiye’de 4 yıllık bir üniversite mezunu olmanın yanı sıra istenilen not ortalamasını ve yabancı dil yeterliliğini sağlamak gerekmektedir. Hem kariyer hem de akademik anlamda bir gelecek için yurtdışında alacağınız yüksek lisans eğitimi geleceğiniz adına yapacağınız en önemli yatırım olacaktır.

Lise Değişim Programları

Lise Değişim

Lise değişim programı, 15-18 yaş aralığındaki lise öğrencilerine Amerika’da eğitim görme imkanı sağlamaktadır. Program sayesinde öğrenciler farklı kültürlerle tanışmanın yanı sıra yabancı dillerini de geliştirme fırsatı yakalarlar. Lise değişim programları bir sene olacağı öğrencinin seçimine göre daha uzun sürede olabilir. Lise değişim programlar Milli Eğitim Bakanlığından onaylıdır ve eğitim süresi sonrası ülkesine döndüğünde sene kaybetmeden eğitimine devam edebilir.