Son yıllarda dil eğitimi konusunda popülerleşen Malta, İtalya’nın güneyinde yer alan bir ada ülkesidir. Malta, jeopolitik konumu sonucu yıl boyunca birçok turiste ev sahipliği yapmakla birlikte dil eğitimi alırken aynı zamanda tatil yapmak isteyen öğrenciler için eşsiz bir ülkedir. Dil eğitimi alınabilecek diğer ülkelere kıyasla ülkemize yakın oluşa Malta’nın diğer bir artısıdır.

Malta’da Dil Eğitimi

Malta’da birçok seçkin dil okulu bulunmaktadır bunların çoğu İngiliz kökenlidir. Kaliteli eğitim kurumlarının yanı sıra Malta’da dil okulları devlet tarafından denetlenmektedir. Dolayısıyla Malta kaliteli bir eğitiminin yanında okul dışında yapacağınız pratik ile kısa vadede hızlı bir çözüm olacaktır. Malta’da dil okulları genel İngilizce, iş İngilizcesi, sınavlara hazırlık gibi farklı eğitim türleri bulunmaktadır.

Malta’da Yaşam

Malta’da yaşam özellikle yaz aylarında ülkeye gelen öğrenciler ve turistler sayesinde oldukça hareketlidir. Hareketli eğlence hayatı ve Malta plajları ile eğitim ve tatili bir arada sunan bir yaşam sizi beklemektedir. Sosyal hayatın hareketli oluşu günlük hayatta pratik yaparak dilinizi geliştirmek adına fayda sağlayacaktır. Malta yabancı dil eğitimi alabileceğiniz ülkelere göre daha ekonomik bir ülkedir. Küçük bir ada ülkesi olan Malta’da bisiklet kullanımı çok yaygındır ulaşım maliyetini düşürmek için Malta’da kolaylıkla bisiklet ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Malta’da Konaklama

Aile Yanı Konaklama: Yeni bir kültür ile tanışmak, yaşamak isteyen öğrencilerin tercih ettiği aile yanı konaklamada yemekli ve tek kişilik oda da konaklayabilirsiniz.
Öğrenci Yurdu: Öğrenim göreceğiniz okulun yurdunda tek kişilik ya da paylaşımlı odalarda yabancı öğrenciler ile konaklayabilirsiniz. Yurtların fiyatları ve özellikleri farklılık göstermek ile birlikte kütüphane, çamaşırhane, spor salonu gibi hizmetlerden faydalanabilirsiniz.
Öğrenci Evi: Malta’da dil eğitiminiz sürecinde ülkeye eğitim için gelen öğrenciler ile paylaşımlı evde konaklayabilirsiniz. Evlerin boyutuna göre 2,3 veya 4 kişinin konakladığı evlerde konaklayarak konaklama maliyetinizi düşürebilirsiniz.

Otel: Malta turistik bir ülke olduğu için çok sayıda otel bulunmaktadır. Bütçenize uygun fiyatlarda birçok otel seçeneği bulunmaktadır.