Güney Afrika da verilen eğitimlerde dersler ile birlikte turistik hizmetlerde verilir. Dersler sabit olarak sınıfta işlenmek yerine o yerler gezip görülerek anlatım işlemi yapılır. Bu sayede alınan eğitimler çok daha faydalı olmaktadır.

Yaz Okulu Avantajı Nedir?

Güney Afrika yaz okulunda verilen eğitim ile birlikte o yerlerin gezilmesi ve çevre koşulları kişilere değişik bir deneyim kazandırır. Kişiler bu bölge ile ilgili dilin avantajının yanı sıra o bölgeyi de öğretir. Bunlarda kişilere büyük oranda avantaj sağlar. Sağlık Sigortası ve Çalışma İle İlgili Yaz okuluna gitmeden önce öğrencilerin sağlık sigortası alması zorunludur. Aynı zaman da rutin olarak yaptırmaları gereken bir aşıları da yer alır. Burada eğitim alan kişilerin aynı zaman da yirmi saat kadar bir part-time çalışma izinleri yer alır. Öğrenciler bu sayede hem öğrenip hem de çalışarak pratik yapma imkanları yer alır. Bu da daha hızlı öğrenmelerine neden olur.

Yaz Okulu Öğrencileri Nerede Konaklar?

Yaz okullarının içerisinde dışarıdan gelen öğrencilerin konaklaması için alanlar yer alır. Öğrenciler eğer isterler ise bir ailenin yanında, öğrenci yurdun da, otel de ya da kiralık bir dairede konaklama imkanı bulunur. Okullar öğrencilere sunmuş oldukları konaklama hizmetlerinde titiz bir davranış sunar. Öğrencilerin memnun olması için çabalanır. Bu nedenle de bir ailenin yanına gönderileceği zaman o aile dikkatli bir şekilde seçilip denetlenmektedir.

Yaz Okulu İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Okullar için gerekli olan başvuru ücretinin yatırılması gerekir. Okulların başvuru ücretleri okulların danışmanlarından öğrenilmektedir. Okul için gerekli olan başvuru formunun doldurulması gerekir. Formlar doldurulurken danışmanların ya da danışmanların direktifleri eşliğinde doldurma işlemi yerine getirilir. Pasaportun içerisinde yer alan kişisel bilgilerin yer aldığı sayfanın ve eğer var ise eski vizenin fotokopisine ihtiyaç duyulur. İşlemin yapıldığı bankanın ofislerinde danışmanlardan alınan banka mektubuna gerek duyulur. Öğrenciye sponsor olan kişinin teminat mektubuna ihtiyaç duyulur.

Yaz Okulu Başvurusu İçin İzlenmesi Gereken Adımlar Nelerdir?

İlk aşama okul tarafından verilen ücretsiz danışma ile konumadır. Öğrencinin kişisel bilgilerini girmesi ve istediği programı, dil seviyesinin belirtmesi ile danışmanların yardımcı olması gerçekleştirilir. Danışmanlar doldurulan form ile kişilere daha kolay yardımcı olurlar. Danışmanlar o bölge ile ilgili her türlü özelliği öğrencilere anlatır. Okulun ne zaman başlayacağı ve vize süresi de kişilere bildirilir. Aynı zaman da kişilere en uygun masraf çizelgesi kişilere verilir. İkinci aşama öğrencinin karar aşamasıdır. Seçenekler değerlendirilerek en uygun olan tercih edilir. Programın yanı sıra bir de konaklama seçeneklerinin incelemesi yapılır. Yaz okulu için gerekli olan başvuru evraklarının listesi alınır. Merak edilen ya da akılla takılan sorular mail yolu ile ya da danışmanlara sorularak cevap alınabilir. Gerçekleştirilen üçüncü aşama kayıt aşamasıdır. Okul için gerekli olan başvuru formu doldurulur. Gerekli olan bütün evrakların kontrolü sağlanır. Konaklama için gerekli olan rezervasyon yapılır. Gidilecek olan gün için uçak bileti rezervasyon işlemi yapılır. Başvuru için gerekli olan ücretin ödemesi yapılır. Başvurunun okula gönderimi sağlanır. Vize için gerekli olan evrak listesi alınır. Vize için yer alan yerin yoğunluğuna bakılarak vize randevusu alınır. Dördüncü aşama kabul belgesi ve vize işlemleridir. Okuldan kabul belgesi geldiği zaman öğrenciye bilgilendirme yapılır. Ülkelerin durumuna bakılarak randevu alınmadıysa randevu alımı sağlanır. Hazırlanan vize evrakları kontrolü sağlanarak eksik yerleri tespit işlemi yapılır. Vize için doldurulacak olan form okulun programına ve ülkenin özelliklerine uygun şekilde doldurulur. Okul için gerekli olan bireysel görüşme var ise görüşme sağlanır. Beşinci bir adımda vizenin alınması işlemidir. Öncelikle vize kontrolü sağlanır. Gerekli olan konaklama detaylarının gönderimi sağlanır. Gidilecek olan güne göre uçak bileti sağlanır. Program için gerekli olan ücret havale olarak ya da nakit olarak ödeme işlemi yapılır. Eğer okul tarafından havaalanında karşılanmak isteniyorsa o konu ile ilgili detayların bildirilmesi gerekir. Altıncı aşama oryantasyon aşamasıdır. Oryantasyon aşaması havaalanında pasaport ile birlikte bulunması gereken belgeleri bildirir. Bu belgeler kabul belgesi ve konaklama detayları şeklinde yer alır. Kişilerin yanlarında bulundurması gereken bazı eşyaların bildirimleri sağlanır. Bu eşyalar ağrı kesici, nevresim takımı şeklindeki eşyalardır. Yapılan telefon görüşmelerinin daha rahat yapılması için Mezun Calling Card bulunması gerekir. Program ile ilgili ilk gün detayları belirtilir. Eğer ailenin yanında kalınacak ise kendi sorumluluklarınızı sormanız gerekir. Yedinci ve son aşamada eğitim aşamasıdır. Eğitim aşamasında herhangi bir sorun yaşanması durumunda danışmanlar tarafından bilgi verilir.

Yaz Okulu Başlangıç Tarihi ve Başvuru Süresi Ne Zaman Gerçekleşir?

Yaz okullarındaki dil kursları her hafta pazartesi günü başlamaktadır. Yıl içerisinde istenildiği zaman içerisinde başvuru işlemi yerine getirilebilir. Yaz Okulunda Konaklama İşlemi Nasıl Yapılır? Yaz okullarında konaklama işlemleri üç ayrı şekilde yerine getirilir. İlk konaklama hizmetinde konaklamanın yanı sıra kahvaltı hizmeti bulunur. İkinci konaklama hizmetinde konaklama, kahvaltı ve akşam yemeği şeklinde hizmet verilir. Üçüncü konaklama hizmeti ise konaklama, kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği şeklinde hizmet verilir.

Yaz Okulunda Eğitim İşlemi Nasıl Yerine Getirilir?

Kursların fiyatları bir excel dosyasında kişilere verilir. Kursların başlangıç günü pazartesi günü olmaktadır. Alınacak olan eğitim yirmi haftanın üzerinde bir dönemi kapsıyor ise bu uzun dönem kısmına girer. Uzun dönem için verilmekte olan bir ekonomik paket hizmeti yer alır. Yaz Okulunda Üç Ayın Üzerinde Alınacak Eğitim İçin Gerekli Olan Vize Belgeleri Alınacak olan eğitim üç ay ise altı ay geçerliliği olan pasaportta ihtiyaç duyulur. Pasaportun ilk dört sayfasının ve son sayfasının fotokopisine ihtiyaç duyulur. Pasaportu bulunmayan kişilerin pasaport başvurusu yapması gerekir. Daha önceden alınmış olan eski bir pasaport var ise onun verilmesi gerekir. Eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olan aynı zaman da hatasız olarak doldurulan ve imzalı bir vize başvuru formuna ihtiyaç duyulur. Arka fonu beyaz olan ve parlak kağıda basılmış iki adet vesikalık fotoğraf gerekir. Ancak fotoğrafların yakın zaman içerisinde çekilmiş olması gerekir. Son olarak mezun olunan okul ile ilgili diploma ve mezuniyet belgesi gerekir. Hocalardan referans alınması gerekir. Eğer öğrencilik durumu devam ediyor ise öğrenci belgesine ve izin belgesine ihtiyaç duyulur. Eğer daha önceden bir İngilizce kursuna gidildi ise sertifikanın verilmesi gerekir. Yeterlilik sınavına girildiyse alınan sonuç belgesinin verilmesi gerekir.

Verilen hesap numarasına okul için gerekli olan ücretin yatırıldığına dair bir banka dekontu gerekir. Yaz okulunun kurs süresi ile ilgili kabul edildiğini gösteren bir mektuba ihtiyaç duyulur. Güney Afrika’da bir ailenin yanında kalınacak ise aile ile ilgili bilgilerin ve ne kadarlık bir sürede kalınacağını gösteren bir belgeye ihtiyaç duyulur. Yanında kalınacak olan kişinin nüfus cüzdanının fotokopisi gerekir. Sağlık raporuna ihtiyaç duyulur. Sağlık raporunun tam teşekküllü olması gerekmez. Bir sağlık ocağından da istenilen sağlık belgesinin alımı sağlanabilir. Aile hekiminden sağlık raporunun ne için alındığı belirtilmelidir.