Dubai’de Dil Eğitimi Almak İçin Birçok Sebep Var

Dubai Arap Yarım adasında yer almaktadır. Bu yarım ada da 7 tane Arap Emirliği vardır. Bunlardan birisi de Dubai’dir. Dubai zenginliği ile herkesin dikkatini üzerine çekmektedir. Birçok milletten insan bu topraklarda yaşamaktadırlar. Çoğunluğunu Hindistan kökenlilerin oluşturduğu Dubai’de Amerikan vatandaşlarını görmek de mümkündür. Ayrıca Sri Lanka topluluğuna ait bazı insanların da bu bölgede yaşadığı bilinmektedir. Filipinliler de bu bölgede yaşamaktadırlar. Yerel halk ise bu genel yüzdenin sadece 17’lik kısmını oluşturmaktadırlar. Bu kadar çok milletin olması bu bölgedeki kültürün de gelişmesini ve farklılaşmasını sağlamaktadır.

İklim Olarak Sıcak İklimi Sevenlere Hitap Etmektedir

Dubai iklim açısından oldukça yüksek sıcaklıklara sahiptir. Şöyle ki sıcaklık değerleri 50 dereceye kadar yükselmektedir. Bunun yanı sıra yükselmeye ek olarak nem de etkili bir sıcaklık artırıcı faktördür. Yükselen sıcaklıklar sonucunda nem ile hissedilen hava sıcaklığı 60 derecelere kadar çıkmaktadır. Etrafı çöller ile çevrili olan Dubai bu anlamda sıcak ülkelerden birisidir. Kışları ise oldukça ılıman geçmektedir. Yıl boyunca neredeyse her gün güneşi görmeniz muhtemeldir. Güneşli günleri seven bir insansanız Dubai tam size göre bir ülkedir. Dubai ikliminin ılıman olması ve sıcak kuşakta olması sebebiyle birçok farlı tür bitkiyi bünyesinde barındırır. Bu bitkilerin bir kısmı endemik türlerdir. Ayrıca hurma ağaçları da vardır. Birçok farklı tür ağaç bulunur.

Konum olarak Basra Körfezinde yer alır. Umman ile büyük bir sınıra sahiptir. Ayrıca Birleşik Arap Emirliklerinde olan 7 emirlikten birisidir. Arap çölü ile sınırdır. Arap çölünün etkileri ikliminde de gözükmektedir. Yağış oranları çok yüksek olmayan Dubai’de her geçen gün yağış değerleri artmaktadır. Nemin fazla olması her anlamda insanları etkilemektedir. Bitki yapısını da etkileyen sıcaklıklar çöl iklimine alışkın birçok bitkinin yaşamına imkân vermektedir. Çöl sümbülü gibi bitkiler bu topraklarda yetişir ve yaşamını sürdürürler.

Gezilecek Yerlere Değinecek Olursak Burada Dil Eğitimi Aldığınıza Pişman Olmayacaksınız

Birçok yerli yabancı turistin ilgisini çeken birbirinden güzel yapılar bulunmaktadır. Bu yapılardan birisi 161 kata sahip olan ve uzunluğu neredeyse 1km’ye yakın olan Burj Halife binasıdır. Bu bina diğer binalardan çok farklıdır. Öyle yüksektir ki çevresinde bulunan gökdelenler bu binanın yanında küçücük kalmaktadırlar. Bu binaya giriş belirli ücretler karşılığında gerçekleştirilmektedir. Bu ücretler gireceğiniz saate göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle en yüksek ücretin 300 dinar olduğunu söyleyebiliriz. Giriş yapacağınız saat eğer akşam saatleri ise bu ücreti ödemeniz gerekebilir. Fakat gündüz saatlerinde ücret 100-150 dinar daha ucuz olmaktadır. Bunun sebebi ise günbatımını izlemek isteyenlerin sayısının oldukça fazla olmasıdır.
Farklı bir yapı ise yapay olarak oluşturulan Palmiye Adasıdır. Bu ada küçük adacıklardan oluşmaktadır. Bu adanın yapımı yaklaşık olarak 7 yıl kadar sürmüştür. 2001 yılında yapımına başlanan ada Basra Körfezi derinliklerden tonlarca kütleye sahip kaya ve kumun çıkarılması ile inşa edilmiştir. Bu adanın yapılma amacı sahil şeridinin uzunluğunu daha da artırmaktır. Bu amaca da ulaşmıştır. Yerli yabancı birçok turist tarafından ziyaret edilen bu ada her gün binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Dil eğitimi alıp insanlarla iletişim kurmak için ideal bir mekân olan Dubai birçok gezilecek yeri ile size dil eğitimi yanı sıra insanlarla iletişim kabiliyeti de sunmaktadır.

Çöl safarileri Dubai’de bulunan biri için olmazsa olmazlardandır. Bu safariler çok yüksek ücretler olmamakla beraber makul seviye de fiyatlarla hizmete sunulmaktadır. Sabah sizi alan araçlar ile safari turu gerçekleştirebilirsiniz. Burada rehberler ile iletişim kurarak dilinizi geliştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra safari turlarının kısa süreli olmadığını belirtmekte fayda var. Gezdiğiniz yerlerde hediyelik dükkânları ve çadırları olacaktır. Bunlarda hediyelik eşyaları temin edebilirsiniz. Hediyelik eşyaları temin ettikten sonra safari turuna katıldığınız firma sizin için özel akşam yemeği sunacaktır. Bahsettiğimiz lezzetli yemeklerden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Oldukça zengin menüler ile güzel bir akşam yemeğinden sonra dans gösterileri ile günü bitirebilirsiniz.

Yemek Seçenekli Çok Fazla

Dil eğitimi araştırması yaparken öncelikle tek faktör kalacak yer olması değildir. Yemek konusu da önemli bir faktördür. Sonuçta burada yaşayacaksınız ve yemek yemeniz gerekecek. 3-4 aylık programlarda damak tadınıza uygun lezzetler bulamazsanız eğitiminiz kötü olabilir. Yemek konusunda Arap mutfağından esintiler bulunan Dubai baharat kullanımın çok fazla olduğu ülkelerden birisidir. Öyle ki baharatlı yemekler herkes tarafından fazla miktarda tercih edilir. Etli yemeklerin baharatlı, çeşnili olmaması pek de mümkün değildir. Eğer et yemeyi seviyorsanız burada sorunsuz olarak ihtiyaçlarınızı karşılayabileceksiniz. Ghuzi adı verilen kuzu etinden oluşan bir yemek türü vardır. Bu yemek size özel soslar ve baharatlar ile servis edilir. Ayrıca sahilde bulunması sebebiyle birçok balık türü de yemek menülerinde yerini almıştır. Yine bu balık türlerinde de sos olmazsa olmazdır. Baharatı çok seven halkı birçok yeni lezzeti denemeye de bayılmaktadır. Ayrıca farklı köfte çeşitleri de karşımıza çıkmaktadır. Kömür ızgaralarında yapılan köfteler oldukça damak tadına uygun ve lezzetlidir.

İngilizce Önemli Bir Dil Bunu Herkes Biliyor

İngilizce var olan Dünyada işin ticaretin merkezi halindedir. Bunu herkes bilir. Türkiye’de birçok firma yabancı devletler ile ticaret yapmaktadır. Bu anlamda aradığı elemanların ise yabancı dil bilmesine önem vermektedir. Önemli bir faktör olan dil eğitiminde en can alıcı nokta pratiktir. Pratik yapılmadığı sürece gramer bilgisi ile İngilizce konuşmak yeterli olmayacaktır. Pratik yapmak için ise en uygunu yurt dışı eğitimleridir. Dubai bu eğitimlerin verildiği ülkelerden birisidir. Bünyesinde birçok dil okulu barındırır. Bu dil okulları ile eğitim almanız hem size pratiklik kazandıracaktır hem de size iyi bir İngilizce seviyesi kazandıracaktır. Birçok farlı kurs seçeneği vardır. Bunlardan bütçenize göre dilediğinize yazılmanız mümkündür. Ayrıca dil eğitiminizi tamamlandığınızda size çeşitli sertifikalar verilmektedir.

Yabancı Dil Okul Fiyatları Ne Kadar?

Okul fiyatları tamamen sizin seçeceğiniz gün hafta sayısına göre değişiklik göstermektedir. Eğer uzun haftalar boyunca Dubai’de kalıp hem gezip hem de yeni bir dil öğrenmek istiyorsanız Dubai’nin size maliyeti yaklaşık olarak 6000 dolar kadar olacaktır. Bu süreç 36 haftadır. Sizin okul kayıt ücretiniz ve buraya vardığınızda karşılanmanız ayrıca 4 hafta boyunca konaklamanız buna dâhildir. Bunun yanı sıra daha düşük ücretli programlar da vardır. Bu programlar 4 haftadan başlamaktadır. Fiyatları ise 1800 dolar gibi bir seviyededir. Bu ücretlere ek olarak uçak biletleri de eklenecektir. Uçak biletleri ise oldukça uygun olup 800-1000 TL arası bir fiyata rahatlıkla bulabilirsiniz. Ulaşımı kolaydır. 4 saat sonra burada olmanız mümkündür. 4 Saat oldukça kısa bir süre olarak gözümüze çarpan başka bir noktadır. Ayrıca burada kaldığınız sürece 2 dil birden öğrenme şansınız olacaktır. Arapça ve İngilizce konuşulan toplulukla dilediğiniz dilinizi geliştirme şansınız olacaktır. Vize işlemleri oldukça basittir. Vize işlemler aracı firma tarafından sizin adınıza gerçekleştirilmektedir. Ayrıca konaklama için birçok yer bulmanız da muhtemeldir. Konaklama sorunu yaşamayacağınız ve dil eğitiminizi zevkle tamamlayacağınız Dubai zenginliği ile de dikkat çekmektedir.