Genel İngilizce Programı

Genel İngilizce programları haftada 15 – 20 saat arası olan programlardır. Öğrenciler eğitime başlamadan önce yapılan seviye tespit sınavı ile uygun sınıfta, aynı seviyede öğrencilerle eğitim görmektedirler.

Programın amacı dilin temel kavramları olan konuşmak, okumak, yazmak ve dinlemek gibi ögeleri geliştirmektir. Bunların yanı sıra dilin temel kurallı olan grammer bilgisi öğrenilmektedir. Farklı seviyelerden oluşan genel İngilizce programları başlangıç, orta ve ileri olmak üzere birçok farklı seviyede verilmektedir.

Yoğun İngilizce Programı

Yoğun İngilizce programları haftada 25 – 30 saat arası olan programlardır. Genel İngilizce programlarında olduğu gibi başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar farklı seviyelerde eğitim verilmektedir. Programda kısa sürede verimli İngilizce öğrenmeniz hedeflenir. Derslerin işleyişi dil bilgisi, konuşma, yazma, okumak ve dinleme odaklıdır. Yoğun İngilizce programları İngilizce seviyesi düşük olup kısa sürede ilerlemek isteyen öğrenciler için idealdir.

Sınavlara Hazırlık Programı

Yurtdışında akademik eğitim, uluslararası kurumlarda çalışabilmek veya İngilizce yeterliliğinizi belirlemek için dünyada kabul görmüş sınavlardan geçerli puanı alması gerekmektedir. Uluslararası alanda İngilizce yeterlilik adına ölçüt alınan iki sınav vardır. Bunlar IELTS ve TOEFL’dır. IELTS ve TOEFL gibi sınavlara katılım gösterebilmeniz için indermediate seviyesinde olmanız yeterlidir.

TOEFL:

Özellikle Amerika ve Kanada başta olmak üzeri birçok ülkede kabul edilen bir sınavdır. Lisans, yüksek lisans gibi akademik faaliyetlere katılım gösterebilmek için uygulanan sınavlardan biridir. TOEFL sınavı kapsamlı bir şekilde okuma, yazma, konuşma ve dinleme bölümlerinden oluşmaktadır. TOEFL sınavı internet üzerinden gerçekleştirilmektedir ve 0 – 120 puanları arasında değerlendirilir.

IELTS:

Dünya genelinde geçerli İngilizce yeterlilik seviyenizi belirleyici sınavlardan biridir. Lisans, yüksek lisans veya iş hayatında girişte IELTS puanını İngilizce yeterlilik alanında büyük rol oynar. TOEFL’da olduğu gibi okuma, yazma, konuşma ve dinleme olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır. Yurtdışında eğitim görmek isteyen adaylar için oldukça önemli bir sınavdır. IELTS puanlaması 1 – 9 arasında değerlendirilmektedir. Akademik anlamda eğitim için ortalama 6.5 – 7 puanlar istenmektedir.