Avustralya

Avustralya dünyanın en yaşanılabilir, suç oranının en düşük olduğu ve birbirinden eşsiz doğal güzellikleri barındıran bir ülkedir. Avustralya geniş yüzölçümünün yanı sıra nüfus yoğunluğunun fazla olmaması ile standartların üzerinde bir yaşam sunmaktadır. Yaşam standartlarının böylesine yüksek olduğu bir ülkede beklenildiği üzere eğitim kurumlarının da kalitesi tartışmasız en üst seviyedir. Dolayısıyla Avustralya hem iyi bir eğitim hem de yaşam koşullarının iyi olmasıyla eğitim almak için eşsiz bir ülkedir.

Avustralya’da Dil Eğitimi

Avustralya’da özellikle Melbourne ve Sydney olmak üzere birçok şehirde dil eğitimi veren kurum bulunmaktadır. Bu eğitim kurumları ile dünya çapında tanınmış eğitim kurumları güvencesi ile dil eğitiminizi alabilirsiniz. Dil eğitiminde Avustralya, Amerika ve İngiltere’ye göre daha ucuzdur. Aynı kaliteyi daha ekonomik olarak eğitim sürenizi uzatabilir böylelikle daha etkili bir öğrenim süreci geçirebilirsiniz.

Avustralya’da Yaşam

Avustralya hakkında kafanızda en az soru işareti olması gereken konu belki de yaşam koşullarıdır. Modern yapısının yanında doğal güzellikleri, hoşgörülü insanları ile Avustralya kuşkusuz dünyanın en yaşanılası yerlerinden biri.
Yaşam masraflarının size sunulan hayata oranla oldukça cazip olduğu Avustralya’da bunun yanı sıra dil eğitimi için ülkeye gelen öğrencilerin parti time çalışma hakkı bulunmaktadır. Dil eğitim alabileceğiniz ülkeler içinde sadece Avustralya’da bulunan bu hak ile ekonomik anlamda dil eğitiminizi oldukça az maliyet ile tamamlayabilir aynı zamanda part time çalışarak dilinizi de geliştirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Avustralya’da Konaklama

Dil eğitiminin ana unsurlarından biri olan konaklama konusunda Avustralya seçtiğiniz şehir ve maliyet açısından birçok seçenek bulunmakta. Hemen hemen tüm okullarda aile yanı konaklama, öğrenci yurdu, paylaşımlı veya otel seçenekleri bulunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama: Eğitim kurumları tarafından önceden belirlenen ailelerin yanında kahvaltı ve akşam yemeği dâhil olmak üzere tek kişilik veya iki kişilik oda seçenekleri ile konaklama ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Öğrenci Yurdu: Avustralya’ya dünyanın çeşitli yerlerinden gelen öğrenci ile birlikte okulların kendi yurtlarında konaklayabilirsiniz. Yurtların genellikle kampüs içinde veya kampüse çok yakın olmasıyla ulaşım masraflarınızı düşürebilir ve zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Paylaşımlı Daire: Avustralya’da yüzölçümünün büyük ve nüfus yoğunluğunun az olması sonucu müstakil evlere oldukça sık rastlanır sizde evin büyüklüğüne göre 3 – 4 kişi öğrenci ile bir daire paylaşarak konaklama ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Otel: Oteller dil eğitimi için gelen öğrenciler tarafından pek tercih edilmese de bir seçenektir. Genellikte kısa dönem eğitimler için avantajlı olmaktadır.