AMERİKA

Dünyanın en popüler Ülkelerinden biri olan Amerika, İngilizce eğitimi için İngiltere’den sonra en çok tercih edilen ülke konumundadır. Teknoloji, sanat, bilimin yanı sıra Amerika dil eğitimi konusunda da en üst seviyede eğitim alınabilecek bir ülkedir. Amerika’da dil becerinizi geliştirebileceğiniz gibi birçok farklı ülkeden, ulustan insana ev sahipliği yapmasıyla birlikte size yeni kültürlerle de tanışmanızı sağlayacak bir dünya ile tanışma fırsatı sunmaktadır.

AMERİKA’DA DİL EĞİTİMİ

Amerika’da dil okulları yılın her dönemi öğrenci kabul etmektedir. Özellikle Los Angeles, New York, Boston gibi dil okullarının yoğunlukta bulunduğu bölgelerin dışında daha az bilinen bölgeleri tercih ederek daha ekonomik bir öğrenim süreci geçirebilirsiniz. Bölge çeşitliliğinin yanı sıra çok sayıda da eğitim kurumu ile istediğiniz kriterlere göre seçim yapmak oldukça kolaydır. İstekleriniz doğrultusunda şehir ve okul seçiminin ardından, dil eğitimine başlamadan önce yapılacak seviye tespit sınavı ile sizin seviyenize uygun bir dil eğitimine başlarsınız. Ayrıca Amerika için alınmış F-1 vizesi ile eğitim süresini uzatmak veya farklı bir programa geçmek istediğinizde ülkeye dönüş yapmadan vizenizi uzatma imkânı tanımaktadır. Böylelikle dil eğitiminizin ardından herhangi bir eğitim programına kolaylıkla geçiş imkânı sunulmaktadır.

AMERİKA’DA YAŞAM

Dünyanın en heyecan verici ülkelerinden biri olan Amerika, bünyesinde bulundurduğu 50 eyalet ile her köşesinde ayrı bir dünya, ayrı bir kültür bulundurmaktadır. Dolayısıyla gerek sosyal yaşam, gerekse yemek çeşitliliği ile belirli kalıpların dışında farklı deneyimler ile kültürel anlamda da kendinizi geliştirmeniz için benzersiz fırsatlar sunmaktadır. İngiltere’ye kıyasla doların sterline göre düşük olmasıyla daha maliyetli bir seçenektir.

AMERİKA’DA KONAKLAMA

Amerika birçok eyaletten oluştuğu için konaklama masrafları da bölgeden bölgeye değişim göstermektedir. Bütçenize uygun bir eyalet seçimi günlük harcamalarınızın ve eğitim masraflarınızın yanı sıra konaklama seçiminiz içinde oldukça önemlidir. Aile yanı, öğrenci yurdu, kiralık daire gibi seçenekleri değerlendirirken konaklama sürenizi düşünerek değerlendirme yapmak ekonomik anlamda fayda sağlayacaktır.

Aile yanı konaklama: Okul tarafında belirlenen aileler evin bir ya da birkaç odasını kiraya verirler. Ekonomik olmasını yanında anadili İngilizce olan bir aile ile yaşamak pratik yaparak İngilizcenizi geliştirmek için yararlı olacaktır.

Kiralık Daire: Eğitim süresi uzun olan öğrenciler için ideal bir seçimdir. Evin büyüklüğüne göre başka öğrenciler ile masrafları paylaşarak konaklama maliyetini düşürebilirsiniz.

Öğrenci Yurdu: Yurtta konaklamak sosyalleşmeniz ve dil pratiği yapanız açısından faydalı olacaktır. Okulunuzun kampüsünde veya yakınlarında bir yurtta konaklamak yol ve zaman tasarrufu da sağlayacaktır. Okulların sosyal aktivitelerinden, kütüphane, spor salonu gibi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.